Ekologiczny płyn do regeneracji wełny Z naturalną lanoliną i mydłem z oliwy z oliwek z upraw ekologicznych 300 ml, Ekologiczne środki czystości
Ekologiczny płyn do regeneracji wełny
Z naturalną lanoliną i mydłem z oliwy z oliwek z upraw ekologicznych
300 ml
• przywraca tkaninom wełnianym ich naturalną elastyczność
• pachnący lawendą dzięki użyciu naturalnego lawendowego olejku eterycznego z kontrolowanych upraw ekologicznych
• w 100% biodegradowalny
Produkt posiada certyfikaty ekologiczne EcoGarantie i Certyfikat Zrównoważonej Gospodarki CSE.
Produkt nie jest wegański: zawiera naturalną lanolinę.
Dozowanie
Regeneracja otulaczy do pieluszek: Regeneracja otulaczy do pieluszek: Rozpuść 1-2 łyżki stołowe PŁYNU DO REGENERACJI WEŁNY w gorącej wodzie, po czym dopełnij letnią wodą do objętości 1 litra. Zanurz ubranko w tak przygotowanym roztworze i pozostaw do namoczenia na pół do jednej godziny, po czym krótko przepłucz w letniej wodzie i rozłóż na ręczniku do wysuszenia.
Regeneracja zniszczonej odzieży z wełny: Ilość PŁYNU DO REGENERACJI WEŁNY zmniejsz do pół łyżeczki do herbaty i dalej postępuj jak przy regeneracji otulaczy.
Na 4,5 kg tkanin w pralce: Rozpuść pół łyżeczki do herbaty PŁYNU DO REGENERACJI WEŁNY w 30-40 ml gorącej wody, po czym wlej otrzymany roztwór do przegródki na płyn do płukania tkanin w pralce.
Skład: Tłuszcz naturalnie występujący w wełnie (lanolina) (bez pestycydów) 15–30%, mydło z oliwy z oliwek z certyfikowanych upraw ekologicznych 15–30%, cukrowy środek powierzchniowo czynny 5–15%, alcohol cetylowy 1–5%, roślinny środek zagęszczający < 1%, cytrynian < 1%, lawendowy olejek eteryczny z certyfikowanych upraw ekologicznych < 1%, dodatki balsamiczne z certyfikowanych upraw ekologicznych/zbiorów roślin dziko rosnących < 1%, woda do 100%.
* = z upraw ekologicznych i ze zbiorów roślin dziko rosnących
Firma Sonett wykorzystuje w swoich produktach surowce roślinne i mineralne: mydła z olejów roślinnych, roślinne środki powierzchniowo czynne, naturalne olejki eteryczne, alkohol roślinny, naturalny kwas cytrynowy o jakości spożywczej, sodę, krzemiany, korund, pył pumeksowy i wapienny. Zarówno oleje roślinne, jak i olejki eteryczne używane w procesie produkcji pochodzą w 100% z kontrolowanych upraw ekologicznych.
Bez niebezpiecznych chemikaliów
W produktach Sonett nie używa się:
- surowców petrochemicznych
- syntetycznych środków zapachowych
- syntetycznych barwników
- syntetycznych konserwantów
- surowców modyfikowanych genetycznie
- enzymów
- składników alergizujących
- fosforanów
- wybielaczy optycznych
- surowców pochodzących od zwierząt (za wyjątkiem Płynu do mycia podłóg, Mydła do plam w kostce i w płynie oraz Płynu do regeneracji wełny)
Ekologiczne środki czystości
Dla środków czystości brak jest zarówno w Polsce jak i w Europie uregulowań prawnych analogicznych do tych, które mają zastosowanie do żywności z kontrolowanych upraw ekologicznych.
W oparciu o wzory stosowane w certyfikacji naturalnych kosmetyków powstają analogiczne procedury kontrolne dla środków czystości.
Od 2005 roku wszystkie produkty Sonett posiadają certyfikaty ekologiczne: EcoGarantie i EcoControl.
Znak EcoGarantie jest zastrzeżonym znakiem towarowym dla środków czystości, które odpowiadają kryteriom belgijskiego instytutu certyfikującego PROBILA UNITRAB i kontrolowane są corocznie przez belgijski Ecocert.
Ponieważ jakość Sonett wykracza daleko poza kryteria EcoGarantie postanowiono dodatkowo sprawdzać produkty przez niezależną jednostkę certyfikującą i potwierdzenie tego stanowi certyfikat EcoControl.
Od marca 2016 znak EcoControl jest stopniowo zastępowany przez znak CSE = Certified Sustainable Economics (Certyfikat Zrównoważonej Gospodarki/Ekonomii) jest to certyfikat zarządzania przedsiębiorstwem na zasadach zrównoważonego rozwoju ekonomicznego z dostosowaniem do szczególnych wymogów Towarzystwa Etyki Stosowanej w Biznesie (Society of Applied Ethics in Business).
Znak ten odnosi się, w przeciwieństwie do certyfikacji samych produktów, do całej działalności przedsiębiorstwa. Przyznawany jest firmom, które w ramach etycznego biznesu nie tylko dostosowują się do standardów ekologicznych dla produkowanych towarów, ale także pracują na zasadach zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego.